Światowy Dzień Rzucania Palenia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina:

Corocznie, w trzeci czwartek listopada (w tym roku 16 listopada) obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (w Polsce od 1991 roku).

Czytaj więcej...

14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje:

W dniu 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy, który został ustanowiony w 1991 r. przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation - IDF) oraz Światową Organizację Zdrowia (World Health Organization - WHO) w związku  z nasilającym się występowaniem przypadków cukrzycy na całym świecie. Tegoroczne hasło obchodów Światowego Dnia Cukrzycy brzmi „Kobieta i mężczyzna – czy cukrzyca ma płeć?”

Czytaj więcej...

24 października - Światowy Dzień Walki z Otyłością

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje:

W dniu 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ma on na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat prawidłowego odżywiania i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Czytaj więcej...

Dzień zdrowego śniadania

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przypomina, że pierwsze śniadanie dzieci jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dzień Zdrowego Śniadania w Polsce jest obchodzony po raz drugi w dniu 8 listopada. Już w roku 2007 z inicjatywy ówczesnego komisarza Unii Europejskiej ds. zdrowia Markosa Kyprianou ogłoszono  Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem, który przyświecał tej akcji było zachęcenie dzieci do zdrowego odżywania się.

Czytaj więcej...

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2017  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie