Światowy Dzień Gruźlicy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że dnia 24 marca obchodzony jest Światowy Dzień Gruźlicy. Święto to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu podnoszenia świadomości ludzi w zakresie zagrożenia chorobą oraz poszerzenia wiedzy na temat gruźlicy. Dzień ten upamiętnia datę poinformowania świata o wyizolowaniu prątka gruźlicy przez Roberta Kocha w 1882 roku.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Mózgu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie przypomina o Europejskim  Dniu Mózgu, który był po raz pierwszy obchodzony 18 marca 1998 roku. Celem obchodów tego dnia jest zwiększenie wiedzy o tym organie oraz informowanie społeczeństwa o konieczności badań układu nerwowego. 

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie informuje, że dnia 23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Celem tego dnia jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na ten temat oraz zachęcenie chorych do podjęcia leczenia. Depresja jest zjawiskiem coraz częściej spotykanym (choruje ok. 350 mln ludzi na świecie), dotyka ona ludzi w każdym wieku, bez znaczenia na płeć i status materialny. W związku z tym warto zapoznać się informacjami dotyczącymi depresji.

 

Czytaj więcej...

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2018  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie