Ogólne schematy procedur kontroli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie zgodnie z art. 78a ust. 3 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. z 2016 r. poz. 1829 z późn.zm.) przekazuje informację o ogólnych schematach procedur kontroli, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa.

Przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie przeprowadzają kontrolę na podstawie art. 1, art. 25 oraz art. 37 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2015 r. poz. 1412 z późn. zm.).

Sposoby przeprowadzenia kontroli określają następujące procedury Głównego Inspektora Sanitarnego:

  • „Sposób wykonywania działań w ramach zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych i zakażeń”.
  • „Procedura przeprowadzania kontroli sanitarnej w ramach nadzoru nad warunkami zdrowotnymi żywności, żywienia, materiałami i wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością oraz kosmetykami”.

W celu ujednolicenie i usprawnienie podejmowanych działań w trakcie przeprowadzania kontroli sanitarnych w całym województwie małopolskim opracowano materiał dotyczący identyfikacji i oceny ryzyka w obszarze nadzoru sanitarnego (w szczególności):

  • Nadzór Higieny Żywienia, Żywności i Przedmiotów Użytku(kontrole dotyczące urzędowej kontroli żywności, materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością dla przedsiębiorców prowadzących działalność żywnościowo-żywieniową)
  • Nadzór Epidemiologii(kontrole higieniczno-sanitarnymi warunków, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne)
  • Nadzór Higieny Komunalnej(kontrole w zakresie usług fryzjerskich, kosmetycznych, odnowy biologicznej, gabinetów tatuażu, obiektów noclegowych, obiektów sportowych, basenów i innych obiektów użyteczności publicznej)
  • Nadzór Higieny Pracy(kontrole warunków zdrowotnych środowiska pracy, a zwłaszcza zapobiegania powstawaniu chorób zawodowych i innych chorób związanych z warunkami pracy)
  • Nadzór Higieny Dzieci i Młodzieży(higieny pomieszczeń i wymagań w stosunku do sprzętu używanego w szkołach i innych placówkach oświatowo-wychowawczych, szkołach wyższych i w ośrodkach wypoczynku oraz higieny procesów nauczania)

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2018  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie