Impreza plenerowa z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarnyw Krakowie od wielu lat podejmuje działania związane z profilaktyką uzależnień polegające na koordynowaniu oraz realizowaniu programów edukacyjnych w szkołach na wszystkich poziomach nauczania. Prowadzi również kampanie skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie Krakowa oraz powiatu krakowskiego, w formie konferencji, spotkań, szkoleń oraz konkursów.

Jednym z takich działań będzie organizowana wraz z Uniwersytetem Rolniczym, prozdrowotna impreza plenerowa z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu. Impreza odbędzie się 30 maja 2017 roku, w godzinach od 10 do 14, na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Al. 29 listopada. Celem wydarzeniajest promocja zasad zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych w obszarze walki z uzależnieniami.

W trakcie imprezy zarówno osoby palące jak i bierni palacze będą mieli okazje poddać się badaniu na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu przy użyciu smokerlyzera, a także sprawdzić przy pomocy alkogogli i narkogogli jak działają zmysły człowieka po wypiciu alkoholu i zażyciu środków psychoaktywnych. Uczestnicy spotkania będą mogli dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz uzyskać porady dotyczącej szkodliwości palenia tytoniu.

Dzięki zaproszonympartnerom akcji, uczestnicy będą mieli ponadto możliwość:

  1. wykonania spirometrii dokonywanej przez personel firmy Scanmed Multimedis S.A., ul. Armii Krajowej 5, 30-150 Kraków;
  2. otrzymania pakietów promocyjnych na badania laboratoryjne oferowane przez przedstawicieli firmy Diagnostyka Sp. z o.o., ul. Życzkowskiego 16, 31-864 Kraków;
  3. poznanie walorów pitnej wody z kranu z sieci wodociągowej promowanej przez specjalistów z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, ul. Senatorska 1, 30-106 Kraków.

 

 

Opracowała: Beata Gołąb

 

Kontakt

Dziennik Podawczy
tel. centrala:
(12) 644-91-33,
(12) 644-93-72,
(12) 644-99-64,
(12) 684-40-35,
(12) 684-40-99;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

2018  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie